Програма Еразъм + Проект "STEAM - в ранна детска възраст - лесно и забавно"

Име на проекта: „STEAM в ранна детска възраст – лесно и забавно”

Договор: № 2019-1-ЕЕ01-КА229-051723-4

Времеви период: 01. 09. 2019 – 31. 07. 2021

Обща стойност: 15 030 €

Главни цели:

В този проект участват 5 детски градини от различни европейски страни (България, Естония, Испания, Латвия, Чехия) с повече от 70 учители и близо 600 деца и техните родители.

В периода 16. 11. 2020г. - 20. 11. 2020г. в детската градина се проведоха редица дейности, съответстващи на абривиатурата STEAM.

В деня, посветен на науката, децата от трета възрастова група "Веселите мечета" посетиха СНЦ "Германо - българска помощ за животните" - Русе. Те, на практика, получиха  много научно - обосновани знания за обитателите на центъра. Имаха възможност да разходят, да нахранят и да поиграят с новите си приятели. Децата зарадваха кученцата и котенцата с много лакомства, които предварително бяха подготвили с помощта на своите родители. Малчуганите с ентусиазъм разказваха за преживените радостни емоции и споделяха усвоените нови знания.

В деня посветен на инженерството, децата от втора възрастова група "Мики Маус", докато играеха и се забавляваха, усвоиха нови знания и умения за уличното движение, с помощта на "Bee - Bot". Интерактивната пчеличка, която влезе в ролята на пешеходец, беше програмирана от децата и стриктно спазваше правилата за уличното движение.

В деня посветен на технологиите, бъдещите първокласници от четвърта възрастова група "Сладури" усвоиха знания за числото 5 и неговата цифра, чрез софтуерната платформа "Енвижън" - един компютър с много мишки.

Във връзка с деня на изкуствата, възпитаниците на детската градина от всички възрастови групи, заедно със своите родители, изработиха експонати от разнообразни природни материали. Във фоайетата на двете сгради беше подредена изложба "Есенни багри".

В деня посветен на математиката децата от двете четвърти групи взеха участие в ситуации на тема: "Музикална математика". Те установиха, че височината на звука, който издават чашите, зависи от пълнотата им и от веществото с което са пълни. Малките музиканти имаха възможност да се насладят и на популярни класически произведения, изпълнени от професионални музиканти, с чаши и бутилки.

Страницата е създадена на: 29/01/2020, 0:00:00
Последна промяна: 09/12/2020, 10:02:48